Duyurular

Güneydoğu Avrupa Acil ve Afet Kongresi

Yazılma zamanı 01/06/2019
Orhan Cinar


Değerli Acil Tıp Camiası,

 

20-22 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek olan Güneydoğu Avrupa Acil ve Afet Kongresine sadece 19 gün kaldı.

 

Avrupa Acil Tıp Derneği (EUSEM) desteği ile düzenlenen kongrede Romanya, Yunanistan, Sırbistan, Hırvatistan, Slovakya, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Macaristan, Karabağ, Kosova’dan gelen meslektaşlarımızla 3 gün boyunca bir arada olacağız.

 

TATD ve ATUDER’in ortak organizasyonu ile düzenlenen etkinlikte Avrupadan ve Türkiye’den 70’in üzerinde değerli konuşmacıyı toplam 4 salon ve 24 oturumda dinleme fırsatı bulacaksınız. 2 salonda İngilizce-2 salonda da Türkçe oturumların devam edeceği kongremizde 1 İngilizce salonu sadece afet konusuna ayırdık.

 

İsteyen herkesin katılabileceği uygun fiyatlı bir kongre olması için katılım ücreti mümkün olan en düşük düzeyde tutulan etkinliğe Asistan:80 Euro Uzman:100 Euro’ya kayıt yaptırabilirsiniz.

 

Kongrede Kritik Hasta ve Kardiyak olmak üzere yarım günlük USG kurslarımıza 25 Euro ücretle kayıt yaptırabilirsiniz.  Tüm gün süren ve 3 İstasyon (ACLS, Kan Gazı ve Nörolojik muayene) dan oluşan EMCC (Acil Tıp Temel Yeterlilikler) kursumuz yurtdışından gelen meslektaşlarımız tarafından verilecektir. EMCC kursuna 50 Euro’ya kayıt olabilirsiniz. Kontenjanları sınırlı olan kurslara kayıt yaptırmakta acele etmenizi öneririz.

 

Sözlü ve poster bildiri kabul edilen uluslararası kongreye 10 Haziran 2019 tarihine kadar bildiri gönderebilirsiniz.

 

Sosyal programda tekne ile boğaz turu ve akşam yemeği planladık. Yerli ve yabancı misafirlerimizle 4 saat boyunca boğazın eşsiz manzarası eşliğinde unutulmaz bir akşam geçirmeyi arzuluyoruz. Katılım ücreti 30 Euro olan ve rezervasyon gerektiren bu organizasyon için kongre kaydınız henüz olmasa bile 10 Haziran tarihine kadar kongre web sayfası üzerinden kayıt olmanız gerektiğini önemle hatırlatmak istiyoruz. Kongrede konuşmacı ve oturum başkanı olan bilimsel ve organizasyon komitesinde görevli olan meslektaşlarımız içinde organizasyonun ücretli ve kayıt gerektirdiğini hatırlatmak istiyoruz.

 

Tüm merak ettiğiniz detaylara www.seedmc2019.org sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

2nd SEEDMC Kongresinde görüşmek üzere…

 

Saygılarımızla,

 

Prof.Dr.Behçet AL &  Prof.Dr.Orhan ÇINAR

Kongre Sekreterleri